Jaki wiek jest odpowiedni na rozpoczęcie kursu komputerowego?
IT 

Wszystko zależy od tego, o jakim kursie mowa – jaki jest jego stopień zaawansowania, zakres tematyczny i forma nauki. Na kursy komputerowe mogą bowiem uczęszczać zarówno 5-latki jak i osoby w bardzo podeszłym wieku. Oto przykładowe przedziały wiekowe dla konkretnych kursów.

Programowanie gier 3D oraz animacji – 12-15 latProgramowanie aplikacji mobilnych w systemie Android – 13-16 latGrafika komputerowa – 12-15 latPodstawowa obsługa komputera – 5 – 105 lat Tak naprawdę nie istnieje górna granica wieku, której nie należy przekraczać. Istnieją jedynie kursy, w których nie można uczestniczyć do pewnego wieku, co wiąże się nie tyle z samymi latami uczestnika, co z posiadaną przez niego wiedzą oraz umiejętnościami. Jeżeli np.

12-latek interesuje się grafiką i umie obsługiwać programy do jej obróbki to bez problemu może zapisać się na kurs Photoshopa. Wystarczy zapał i chęci do nauki. Działa to także w drugą stronę, u osób starszych, które powinny pamiętać, że na naukę nigdy nie jest za późno.

Kinga
News Reporter
Dumna matka dwójki dzieci. Z zawodu projektant wnętrz. Jej zainteresowania to wspinaczka wysokogórska. Chętnie jeździ rowerem. Lubi gotować - jej specjalność lazania z zapiekanymi ziemniakami. Czyta książki historyczne.