Każdy potrzebuje przyjaciela

Kiedy mówimy o związkach, to bardzo często mamy na myśli dwoje ludzi, którzy zdecydowali się być ze sobą. Czasami te związki się rozpadają, bo przy bliższym poznaniu okazuje się, że jednak to nie było to, kiedy indziej znowu okazuje się, że to jest właśnie to, że udało się stworzyć długoletni związek. Ale pamiętajmy, że związek nie dotyczy tylko dwójki osób, które chcą spędzić ze sobą resztę życia. O związku możemy mówić również w przypadku przyjaciół. Tym bardziej, że tak naprawdę człowiek jest istotą stadną, a to oznacza, że bardzo źle się czujemy, kiedy dookoła siebie nie mamy bliskich nam osób, osób którym możemy zaufać, na które zawsze możemy liczyć, z którymi przyjemnie spędzamy czas. Dlatego też warto mieć świadomość, że tak naprawdę każdy człowiek potrzebuje przyjaciela, a to oznacza, że trzeba kogoś takiego znaleźć i włożyć trochę wysiłku w dbaniu o taki związek.

To pojawia się stopniowo

Oczywiście przyjaciel powinien być osobą, która bardzo dobrze nas zna. Taką, która wie jacy jesteśmy naprawdę, co nas smuci, co nas rozśmiesza. Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że przy tego typu relacjach bardzo ważne jest wzajemne zaufanie i wspieranie się w różnych sytuacjach. To oznacza, że o taki związek dotyczący dwójki przyjaciół także musimy dbać. Przyjaźń nie utrzyma się sama, nie będzie tak, że będziemy mogli korzystać z jej dobrodziejstw, jednocześnie nie dając niczego od siebie.

Dlatego też, jeśli chodzi o związki przyjacielskie, to musimy znaleźć czas dla tej drugiej osoby, spotykać się, rozmawiać, poznawać swoje smutki i radości. Powinniśmy również pokazywać naszym przyjaciołom, że chociaż nie zawsze jesteśmy przy nich, to jednak zawsze mogą na nas liczyć, mogą do nas przyjść czy zadzwonić za każdym razem, kiedy będą potrzebowali rozmowy, będą chcieli się wypłakać albo pochwalić jakąś radosną nowiną. Oczywiście taki związek oparty na przyjaźni również ewoluuje, a to oznacza, że my musimy być otwarci na te zmiany.

To się zmienia

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że związek jaki łączy przyjaciół, również będzie się zmieniał. Inne tematy będą poruszane gdy będą nastolatkami, inne gdy będą wchodzili w dorosłe życie, a jeszcze inne kiedy okaże się, że wchodzą już w wiek dojrzały. Co więcej, o ile na początku przyjaciele mogą mieć dla siebie całkiem sporo czasu, o tyle później może się okazać, że będzie go mniej. Zaczną pojawiać się związki, dzieci, praca, a to wszystko może sprawić, że tych spotkań przyjacielskich będzie mniej i nie będą one już tak intensywne. Dlatego też warto być przygotowanym i otwartym na te zmiany. Jeśli faktycznie jesteśmy przyjaciółmi, to nawet fakt, że nie widzieliśmy się przez kilka miesięcy, nie wpłynie na nasze postrzeganie siebie i będziemy ze sobą rozmawiać tak, jakbyśmy się w ogóle nie rozstawali. O przyjaźń trzeba dbać, tym bardziej, że człowiek nie powinien być sam. Powinien się otaczać ludźmi, którzy będą dla niego ważni i co równie istotne, dla których on sam także będzie ważny.

Dlatego też, warto pamiętać, że przyjaciel powinien czuć, że zawsze może na nas liczyć.

bielizna erotyczna
Kinga
News Reporter
Dumna matka dwójki dzieci. Z zawodu projektant wnętrz. Jej zainteresowania to wspinaczka wysokogórska. Chętnie jeździ rowerem. Lubi gotować - jej specjalność lazania z zapiekanymi ziemniakami. Czyta książki historyczne.