Kto może uzyskać certyfikat ECDL?
IT 

Odpowiedź jest prosta: każdy. Nie ma bowiem żadnych ograniczeń jeżeli chodzi o adresatów certyfikatów ECDL.

Są jednak pewne grupy, które powinny być nim szczególnie zainteresowane. ECDL przede wszystkim przyda się uczniom i studentom, którzy po raz pierwszy poszukują pracy oraz osobom, które na rynek pracy dopiero wkraczają.

Taki certyfikat przyda się także tym, którzy chcą wrócić do pracy po dłuższej przerwie, lub tym, którym zależy na szybkiej zmianie obecnego stanowiska. Osoby, które szukają pracy szybciej ją znajdą jeżeli posiadają odpowiednie umiejętności wykorzystania komputerów.

Certyfikat ECDL przyda się zwłaszcza osobom, które pracy poszukują za granicą, gdyż dokument ten jest tak samo ważny na terenie całej Europy. Sami pracodawcy chcą też zatrudniać osoby o określonych umiejętnościach.

ECDL jest zatem dla nich poświadczeniem, że kandydaci na stanowiska takowe mają. Aby uzyskać Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych należy zdać 7 egzaminów – jeden teoretyczny oraz sześć praktycznych.

Kinga
News Reporter
Dumna matka dwójki dzieci. Z zawodu projektant wnętrz. Jej zainteresowania to wspinaczka wysokogórska. Chętnie jeździ rowerem. Lubi gotować - jej specjalność lazania z zapiekanymi ziemniakami. Czyta książki historyczne.