Na czym polegają luźne związki?

Choć może być to zaskakujące, coraz więcej osób (nie tylko młodych) decyduje się na luźne związki. Czym tak w zasadzie są? Z założenia luźny związek jest. po prostu luźny, czyli jest to po prostu układ bez zobowiązań. Z drugiej strony, to wciąż związek, dlatego też osoby znajdujące się w takiej relacji tak czy siak ustalają jakieś reguły. Chodzi tutaj przede wszystkim o takie rzeczy jak częstotliwość czy forma spotkań, ale też pewne oczekiwania względem drugiej strony. Powszechną praktyką w tego typu związkach jest również wyznaczenie granicy, której żadna ze stron nie powinna przekraczać.

Czego więc możemy się spodziewać, decydując się właśnie na luźny związek? Z jednej strony tego typu relacje dostarczają dużej dozy niezależności, swobody, jak również nieustającej namiętności oraz fascynacji. Ale z drugiej strony w tego typu związkach mamy również do czynienia z niepewnością, a w wielu przypadkach także z brakiem perspektyw na przyszłość. Głównie dlatego taka forma związku nie jest dla każdego i warto się kilka razy zastanowić, czy na pewno powinniśmy rozpocząć tego typu relacje z drugą osobą. Z reguły na życie w luźnych związkach decydują się osoby młode, w tym przede wszystkim osoby, które nie chcą na razie mieć dzieci. Osoby samodzielne, dla których założenie rodziny nie jest priorytetem, na przykład przez wzgląd na pracę, która powoduje, że całe dni nie ma ich w domu. Wiele tego typu osób nie chce lub po prostu nie ma czasu, aby zaangażować się w prawdziwy związek, dlatego też decyduje się właśnie na układ bez zobowiązań.

Luźne związki – wady i zalety

Tego typu związki mają oczywiście sporo zalet, jak również sporo wad. Do najważniejszych plusów, jakie płyną z luźnych związków na pewno należy zaliczyć swobodę działania. Jak się bowiem okazuje, w tego typu związkach możliwe jest nawet umawianie się na randki z innymi osobami, jeżeli oczywiście obie strony się na to godzą. Z reguły nie ma tutaj mowy o małżeństwie, ani o zakładaniu rodziny, co z pewnością wydaje się być korzystne pod względem finansowym, ale nie tylko. Wśród plusów warto wymienić także to, że partnerzy w takich związkach zazwyczaj nie nudzą się ze sobą, a to właśnie rutyna jest bardzo często najgroźniejsza dla związków. Dodatkowo, w każdej chwili taki związek można po prostu zakończyć, bo nie jest się związanym z drugą osobą w żaden sposób. Rutyna związków to jedna z częstszych przyczyn rozpadów dlatego polecamy terapia małżeńska szczecin . 

styleon.pl Używanie akcesoriów erotycznych to coraz bardziej wyrazista tendencja współczesnych ludzi, którzy chcą wzbogacić seks.

Ale minusy takiego rozwiązania również się znajdą. Niepewna przyszłość, brak stabilności czy perspektyw na założenie rodziny. Jakby tego było mało, formalizacja związku często przynosi różne inne korzyści, w tym także finansowe czy materialne. Ostatecznie to od nas samych oraz od naszego podejścia zależy to, czy zdecydujemy się rozpocząć z kimś luźny związek. Nie musi być to wcale nic złego, dlatego też nie powinno się oceniać innych osób, które rzeczywiście zdecydowały się na taki krok. Luźny związek to pewien wybór i taka forma związku, która dla wielu osób jest po prostu najwygodniejsza.

Dodatkowo, w wielu przypadkach taki luźny związek był przecież początkiem prawdziwej miłości, która przerodziła się w coś znacznie poważniejszego.

Kinga
News Reporter
Dumna matka dwójki dzieci. Z zawodu projektant wnętrz. Jej zainteresowania to wspinaczka wysokogórska. Chętnie jeździ rowerem. Lubi gotować - jej specjalność lazania z zapiekanymi ziemniakami. Czyta książki historyczne.