Narzędzia WYSIWYG
IT 

Czasem użytkownicy komputerów nie posiadają odpowiedniej wiedzy, która pozwoliłaby im stworzyć oczekiwany projekt. Nauka języków programowania, czy długie przystosowywanie się do profesjonalnego programu posiadającego nadmierną ilość opcji, może łatwo zniechęcić do pracy. W związku z tym powstają narzędzia, które pozwalają na dużo bardziej intuicyjną pracę.

Programy typu WYSWIWYG (skrót od słów angielskich „What You See Is What You Get”, które w wolnym tłumaczeniu oznaczają „Dostajesz to, co widzisz”) dają możliwość użytkownikowi wykreowania swojego projektu za pomocą prostego i przyjaznego interfejsu. Założenie polega na efekcie końcowym jak najbardziej zbliżonym do tego, co widzimy na ekranie. Wśród tego typu oprogramowania znajdziemy edytory tekstów i stron internetowych, czy programy do tworzenia grafiki i składu DTP.

Wykreowanie serwisu internetowego lub prostego projektu do wydrukowania może wydawać się trudne, jednak dzięki odpowiednim narzędziom WYSIWYG możemy osiągnąć to w szybki i przyjemy sposób.

Kinga
News Reporter
Dumna matka dwójki dzieci. Z zawodu projektant wnętrz. Jej zainteresowania to wspinaczka wysokogórska. Chętnie jeździ rowerem. Lubi gotować - jej specjalność lazania z zapiekanymi ziemniakami. Czyta książki historyczne.