Systemy sterowania procesami technologicznymi
IT 

Systemy sterowania procesami technologicznymi różnią się od innych systemów tym, że posiadają charakterystyczną specyfikę pracy. Muszę one bowiem działać szybko, precyzyjnie, a ich niezawodność powinna być nienaganna. Wymagania te dotyczą wszystkich elementów technicznych, które biorą udział w procesie informacyjnym podczas zbierania i przetwarzana informacji oraz sygnałów sterujących.

Wymagania te również dotyczą samego wykonywania zadań, które nadzorowane są przez system. Jedną z kolejnych cech systemów sterowania procesami technologicznymi jest praca na stałym oprogramowaniu. Oznacza to, że nie jest ono aktualizowane na bieżąco, ponieważ mogłoby to znacznie zakłócić proces technologiczny.

Mimo swoich licznych wad systemy te znalazły zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach jak i również mniejszych firmach w których produkowane są dobra doczesne. Brak aktualizacji oprogramowania niesie jednak za sobą wiele przykrych konsekwencji. Jedną z nich jest starzenie się systemu.

Prace, które mogłyby zostać wykonane szybciej oraz sprawniej, nadal wykonywane będą starą metodą. Można temu zapobiec jedynie przebudowując całą strukturę oprogramowania w firmie.

Kinga
News Reporter
Dumna matka dwójki dzieci. Z zawodu projektant wnętrz. Jej zainteresowania to wspinaczka wysokogórska. Chętnie jeździ rowerem. Lubi gotować - jej specjalność lazania z zapiekanymi ziemniakami. Czyta książki historyczne.