Systemy użytku publicznego
IT 

Państwo wprowadza coraz więcej ułatwień dla obywateli, dzięki którym wiele formalności można załatwiać już bez wychodzenia z domu i ogromnych kolejek w urzędzie. Wszystko to odbywa się za pomocą odpowiednio zaprojektowanych narzędzi informatycznych wykorzystywanych w różnych instytucjach.Sporym problemem bywała weryfikacja ubezpieczeń zdrowotnych podczas świadczeń lekarskich.

System informatyczny ułatwiający ten proces pojawił się tylko w jednym rejonie w formie karty chipowej. Dzięki nowemu rozwiązaniu zwanym e-WUŚ, do sprawdzenia możliwości udzielenia świadczenia wystarczy PESEL, który w bazie danych będzie miał przydzielone odpowiednie informacje. Platforma ePUAP z kolei pozwala jednostkom administracji publicznej na komunikację z obywatelami.

Inną innowacją jest e-Deklaracja, która daje możliwość przesyłania deklaracji podatkowych za pomocą internetu.Społeczeństwo, wraz z postępem technologii, dostaje do dyspozycji coraz więcej narzędzi oraz systemów informatycznych. Dopełnianie administracyjnych i innych formalności dzięki temu staje się coraz łatwiejsze.

www.lococatering.pl
Kinga
News Reporter
Dumna matka dwójki dzieci. Z zawodu projektant wnętrz. Jej zainteresowania to wspinaczka wysokogórska. Chętnie jeździ rowerem. Lubi gotować - jej specjalność lazania z zapiekanymi ziemniakami. Czyta książki historyczne.