Mała kuchnia. Jak ją urządzić?

Mała kuchnia wcale nie musi być problematyczna. Należy jednak wiedzieć, jak ja urządzić, by była nie tylko ładna, ale i praktyczna. Estetyka powinna iść w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami oraz wygodą użytkowania.

Bardzo ważną kwestią jest właściwe umeblowanie kuchni. Najlepiej, by meble zostały zrobione pod wymiar. Taka opcja pozwoli na decydowanie o wyglądzie oraz o rozmiarach mebli kuchennych.

To rozwiązanie umożliwi maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Wysokość szafek należy dopasować do własnego wzrostu, by korzystanie z nich było łatwe. Ważny jest także szeroki blat, na którym będziemy przygotowywać posiłki.

Jeżeli nie chcemy decydować się na zrobienie mebli na wymiar, w sklepach na pewno znajdziemy coś odpowiedniego do naszych wymagań. Pamiętajmy, by unikać zbyt ciemnych materiałów oraz nadmiaru ozdób. W małych kuchniach najlepiej postawić na jasne kolory oraz prostotę wykonania.

Niezwykle praktyczne są szafki narożne, dlatego powinniśmy mieć je na uwadze.

www.dziennikarzerp.org
Kinga
News Reporter
Dumna matka dwójki dzieci. Z zawodu projektant wnętrz. Jej zainteresowania to wspinaczka wysokogórska. Chętnie jeździ rowerem. Lubi gotować - jej specjalność lazania z zapiekanymi ziemniakami. Czyta książki historyczne.