Problemy w szkole

Aktualnie młodzi ludzie bardzo często zaczynają dokonywać czynów zabronionych.

Dzieje się tak, ponieważ są oni bardzo podatni na wpływy otoczenia, a zakazane rzeczy, takie jak używki czy broń, mają właściwie na wyciągnięcie ręki.

Do przyjmowania złych postaw przez młodzież bardzo często przyczyniają się chociażby problemy w szkole, czyli ich głównym środowisku.

W wielu przypadkach w szkole dochodzi do przemocy – zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

Młodzi ludzie, zastraszani przez rówieśników bądź kolegów ze starszych klas, są często zestresowani, a co za tym idzie opuszczają się w nauce i nie chcą w ogóle przychodzić na zajęcia.

Zdarza się, że znajdują sobie znajomych, z którymi postanawiają wspólnie uciekać z lekcji, co w konsekwencji prowadzi do braku promocji do następnej klasy czy nawet do usunięcia ze szkoły.

Jeśli w szkole uczniowie nie są objęci odpowiednią opieką, może dochodzić do wielu nieprawidłowych zachowań, które wpływają na psychikę młodych ludzi i kształtują w nich określone zachowania.