Jak wpłynąć na młodego człowieka?

To prawda, że młody człowiek, którego charakter tak naprawdę dopiero się kształtuje, bardzo łatwo ulega wszelkim wpływom otoczenia. Właśnie z tego powodu nastolatków łatwo jest wciągnąć we wszelkiego rodzaju akcje, namówić do złamania prawa czy uczestniczenia w niszczeniu czyjegoś mienia. Młodzież jest żądna przygód i szuka autorytetu, który mogłaby naśladować. Nie należy jednak zapominać, że w pierwszej kolejności przykład wynosi z domu rodzinnego.

Rodzice powinni więc szczególnie uważać na swoje zachowania przy dorastających dzieciach. Mimo że tego nie zauważają, wciąż wpływają nimi na młodzież, która stara się postępować dokładnie tak, jak oni. Nastolatek, nawet nieświadomie, przenosi pewne wzorce na własne zachowanie i reaguje podobnie jak rodzic. Jeśli daje się mu więc dobry przykład, nie ciągnie go do rzeczy zakazanych, ponieważ wie, że nie powinien ich robić.

Wiedza ta jest ugruntowana postawami rodziców, którzy nie tylko mówią, że nie wolno, ale i rzeczywiście sami unikają takiego postępowania.

Kinga
News Reporter
Dumna matka dwójki dzieci. Z zawodu projektant wnętrz. Jej zainteresowania to wspinaczka wysokogórska. Chętnie jeździ rowerem. Lubi gotować - jej specjalność lazania z zapiekanymi ziemniakami. Czyta książki historyczne.