Sprzęty i przestrzeń wokół nich

Wiele mówi się o dobieraniu odpowiedniego sprzętu do kuchni, który spełni oczekiwania domowników. Jednak, aby tak było nie tylko ważna jest marka, czy jakość urządzenia, ale też jego odpowiednie umiejscowienie.

Pierwszą zasadę już znamy, która opiera się na trójkącie roboczym. Jednak jest coś jeszcze, co należy jasno i głośno wyszczególnić.

Bowiem coraz częściej można się z tym błędem spotkać w wielu domach. Mianowicie chodzi o ustawianie piekarnika, lodówki, czy mikrofalówki w rogu pomieszczeń przy jednej z bocznych ścian.

W ten sposób nie ma możliwości umieszczenia blatu z obu stron, ale również nie ma bezpośredniego dostępu do gotujących się potraw. Jeszcze w przypadku lodówki, czy płyty grzewczej można przymknąć oko, jednak jeśli chodzi o piekarnik jest to niedopuszczalne rozwiązanie.

Już podczas pierwszego pieczenia będzie wiadomo, jak duży popełniliśmy błąd i szybko trzeba będzie to zmienić, a to nie niestety nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać.

info.nokia6300.pl
Kinga
News Reporter
Dumna matka dwójki dzieci. Z zawodu projektant wnętrz. Jej zainteresowania to wspinaczka wysokogórska. Chętnie jeździ rowerem. Lubi gotować - jej specjalność lazania z zapiekanymi ziemniakami. Czyta książki historyczne.