Maseczka z płatkami owsianymi

Płatki owsiane są zdrowe i mają pozytywny wpływ na nasz organizm nie tylko od wewnątrz, ale także w przypadku stosowania zewnętrznego. Ponieważ są bogate w wiele witamin to można je stosować jako dodatek do maseczek na twarz, a także do masek i odżywek do włosów. Płatki owsiane możesz dodać do swojej starej odżywki lub maski, lub możesz taki kosmetyk stworzyć samodzielnie zupełnie od początku.

W tym celu zaopatrz się w półprodukty, np. masła oraz oleje. Przed zastosowaniem płatków owsianych musisz je najpierw drobno zmielić i rozetrzeć.

W tym celu użyj blendera albo tłuczka. Im drobniej zmielone będą płatki tym wygodniej będzie ci przygotować maskę oraz zaaplikować ja na włosach. Po nałożeniu maski z płatkami owsianymi zostaw ją na włosach na kilkadziesiąt minut.

Staraj się przy nakładaniu omijać skórę głowy, gdyż może być ci trudno wymyć stamtąd resztki kosmetyku. Po upływie kilkudziesięciu minut dokładnie spłucz włosy aby mieć pewność, że nie zostaną na nich żadne okruszki płatków.

Kinga
News Reporter
Dumna matka dwójki dzieci. Z zawodu projektant wnętrz. Jej zainteresowania to wspinaczka wysokogórska. Chętnie jeździ rowerem. Lubi gotować - jej specjalność lazania z zapiekanymi ziemniakami. Czyta książki historyczne.