Dlaczego związki na odległość się rozpadają?

Związek na odległość to trudne wyzwanie dla wielu osób i wielu par. Bardzo często wynika on z takich rzeczy jak praca czy różne miejsce zamieszkania i niestety w wielu przypadkach kończy się porażką. Warto więc zastanowić się, dlaczego związki na odległość się rozpadają i co warto byłoby zrobić, aby zwiększyć szanse przetrwania takiego związku. Nie jest to oczywiście łatwe, natomiast odpowiednie zaplanowanie, duża doza zaangażowania oraz sporo chęci z pewnością sprawią, że taki związek będzie miał znacznie większe szanse na powodzenie. Można także skorzystać z terapie dla par szczecin . Tego typu związek to bowiem ogromne wyzwanie, przede wszystkim ze względu na to, że osoby przez długi czas się ze sobą nie widzą.

Taka sytuacja prowadzi do tego, że pojawiają się problemy – z tym, aby budować związek, aby poznać swoje przyzwyczajenia i zainteresowania. Wszystko to staje się bardzo utrudnione i skomplikowane, kiedy związek opiera się głównie na telefonach czy rozmowach wideo. Oczywiście technologia daje nam dziś znacznie więcej możliwości niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu, dzięki czemu wiele związków na odległość ostatecznie przetrwało. Z drugiej strony, przecież każdy związek z drugą osobą wymaga wiele różnego rodzaju wysiłków i wyrzeczeń. Odległość dzieląca od siebie partnerów ma oczywiście ogromne znaczenie, natomiast nie zmienia to faktu, że taki związek tak czy siak trzeba budować na dobrej komunikacji, szukaniu kompromisów czy próbach zrozumienia drugiej osoby.

Jeśli uda nam się to znaleźć to związek ma z pewnością bardzo dobre podstawy, dzięki czemu będzie można walczyć o to, aby przetrwał pomimo tej odległości.

Związek na odległość – jak walczyć z dzielącą partnerów odległością?

Odległość zawsze jest najtrudniejsza, gdyż powoduje, że partnerzy nie mogą spędzać ze sobą czasu, nie mogą być ze sobą blisko. Ale istnieje kilka pomysłów na to, aby sobie z tym poradzić. Choć fizycznie partnerzy nie będą razem ze sobą, wciąż mogą robić razem wiele różnych rzeczy – po raz kolejny okazuje się, jak duże znaczenie ma dziś technologia. Partnerzy mogą bowiem na przykład grać w różne gry on-line spędzając w ten sposób wolny czas. Warto także zdecydować się na terapie dla par szczecin .

Mogą też razem oglądać filmy, robiąc to po prostu jednocześnie, a w trakcie filmu rozmawiać przez telefon zupełnie tak, jak gdyby druga osoba siedziała obok. Bardzo ważne jest także to, aby planować rzeczy, które chcemy z drugą osobą robić w przyszłości. Najważniejsze jest jednak chyba to, by odpowiednio planować odwiedziny. Zdecydowanie łatwiej jest wyczekiwać kolejnego spotkania, nawet jeśli odbędzie się ono za miesiące, jeśli mamy ustaloną datę i wiemy, ile dni odliczać. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy nie wiemy, kiedy znów zobaczymy drugą osobę – w związku z tym istotne jest, aby dobrze planować spotkania i przede wszystkim jak najczęściej do nich doprowadzać.

Jak więc widzimy, komunikacja jest w tym przypadku najważniejsza. Bez niej ciężko myśleć o tym, aby związek na odległość przetrwał. Z drugiej strony, jeśli zbudujemy na tyle silne relacje, że ten związek rzeczywiście pozostanie to jest to bardzo dobry prognostyk na przyszłość – jeśli uda się pokonać odległość to z pewnością uda się rozwiązać także inne problemy.

Kinga
News Reporter
Dumna matka dwójki dzieci. Z zawodu projektant wnętrz. Jej zainteresowania to wspinaczka wysokogórska. Chętnie jeździ rowerem. Lubi gotować - jej specjalność lazania z zapiekanymi ziemniakami. Czyta książki historyczne.