O związek trzeba się troszczyć

Kiedy poznaje się dwoje ludzi i coś między nimi zaczyna iskrzyć, to zazwyczaj przychodzi taki moment, kiedy decydują się oni zostać parą. Tworzą w ten sposób związek, który z biegiem czasu zaczyna się zmieniać, a to oznacza, że niezwykle ważne w tym wszystkim jest to, aby nadążać za tymi zmianami, aby w tym codziennym życiu się z nimi nie pogubić, bo tylko wówczas będzie można zwyciężyć, a więc sprawić, że mimo wszystko ten związek dalej będzie trwał i nie będzie się poddawał różnym zawirowaniom. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby zawsze pamiętać, że o związek trzeba dbać. Co więcej, trzeba również wiedzieć, w jaki sposób należy to robić, tak aby na końcu zyskać pewność, że odniesie się tutaj sukces.

Małe rzeczy

Zazwyczaj jest tak, że musimy się uczyć tego, w jaki sposób dbać o związek. To nie przychodzi samo z siebie, a co się z tym wiąże, czasami potrzeba wiele rozmów, aby wypracować podobne podejście.

Może się okazać, że jedna strona będzie przekonana, że dba o związek, a druga będzie uważała, że wcale tak nie jest. Dlatego właśnie warto podpatrywać innych, jak dbają o swoje związki, zwłaszcza jeśli mogą się oni pochwalić długim stażem w byciu razem. Tak naprawdę nie chodzi o to, aby codziennie robić jakieś wielkie gesty, bo tak się po prostu nie da, ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby dbać o związek małymi gestami. Tutaj zrobić herbatę, tam przygotować ciepłą kąpiel, odciążyć w robieniu jakichś codziennych sprawunków. To właśnie tego typu drobne gesty sprawiają, że ludzie pokazują sobie nawzajem, że są dla siebie ważni, że im na sobie zależy, a co więcej, to właśnie takie zachowania sprawiają, że związek się umacnia i że jest w stanie przetrwać naprawdę wiele różnych zawirowań. Dlatego też, powinniśmy pomyśleć jakimi drobnymi gestami, możemy na co dzień pokazywać drugiej osobie, że jest dla nas ważna, że ją dostrzegamy, że nadal ją kochamy.

Nie zapominajmy o rozmowie

Trzeba przyznać otwarcie, że żyjemy bardzo szybko, na co dzień wiele się dzieje, a to powoduje, że czasami bardzo trudno jest nam znaleźć czas na niektóre rzeczy. To oznacza, że w tym całym codziennym zabieganiu, nie może nam zabraknąć czasu na rozmowę z drugą stroną. Tym bardziej, jeśli pracujemy w różnych godzinach i zdarzają się tygodnie, że praktycznie tylko mijamy się w drzwiach. Niezwykle ważne jest wówczas to, aby do siebie zadzwonić i zamienić ze sobą chociaż parę słów, żeby napisać sobie krótki liścik i zostawić go na lodówce, albo spróbować chociaż przez te kilka minut co razem jesteśmy w domu, powiedzieć sobie coś miłego. Im więcej będzie rozmowy w takim związku, tym większa będzie szansa na to, że uda mu się przetrwać. Nie ma znaczenia czy dopiero zaczynamy budować nasz związek, czy jesteśmy w nim już od kilku lub kilkunastu lat.

Zawsze powinniśmy dokładać starań, aby o niego dbać, pielęgnować go, pokazywać drugiej stronie, że jest dla nas ważna i ją dostrzegamy. A w dbaniu o związek zawsze najlepsze są małe gesty, pokazujące każdego dnia, że naprawdę ta druga osoba się dla nas liczy.

Kinga
News Reporter
Dumna matka dwójki dzieci. Z zawodu projektant wnętrz. Jej zainteresowania to wspinaczka wysokogórska. Chętnie jeździ rowerem. Lubi gotować - jej specjalność lazania z zapiekanymi ziemniakami. Czyta książki historyczne.