Miód i cytryna jako naturalne rozjaśniacze włosów

Cytryna i miód słyną ze swoich delikatnych właściwości wybielających i rozjaśniających. Z powodzeniem możesz zatem stosować je w celu delikatnego rozjaśnienia swoich włosów oraz nadania im złocistych refleksów. Zarówno w przypadku stosowania cytryny jak i miodu musisz uważać na to, żeby nie przesadzić z tymi produktami, gdyż mogą one twoje włosy przesuszyć.

Stosuj zatem cytrynę i miód regularnie, ale z umiarem. Jedna lub dwie maski tygodniowo z tymi składnikami w zupełności wystarczą. Wiedz też, że w przypadku rozjaśniania włosów miodem i/lub cytryną ważna jest systematyczność oraz cierpliwość.

Uzyskane efekty będą bardzo delikatne i niewidoczne z jednego zabiegu na drugi. Cytrynę oraz miód możesz dodawać do swoich ulubionych masek i odżywek. Niewskazane jest natomiast stosowanie na włosy samej cytryny, gdyż mogą się w efekcie takiego zabiegu bardzo przesuszyć.

Nie nakładaj też bezpośrednio na włosy czystego miodu, gdyż trudno jest go dokładnie rozprowadzić i jeszcze trudniej zmyć.

Kinga
News Reporter
Dumna matka dwójki dzieci. Z zawodu projektant wnętrz. Jej zainteresowania to wspinaczka wysokogórska. Chętnie jeździ rowerem. Lubi gotować - jej specjalność lazania z zapiekanymi ziemniakami. Czyta książki historyczne.