W związku ważne są relacje

Nigdy nie jest tak, że związek dwójki ludzi trwa bezpiecznie, bez żadnych zawirowań i nawet jeśli nie będziemy o niego dbać, to nic złego nie będzie się z nim działo. Prawda jest taka, że zazwyczaj w związkach mamy różne etapy ich funkcjonowania, a co więcej w każdym z tych etapów mogą się pojawiać różne zawirowania. Najważniejsze w tym wszystkim jest po prostu to, aby umieć się temu wszystkiemu przeciwstawiać, aby umieć wspólnie rozwiązywać problemy, a to oznacza, że przede wszystkim musimy umieć ze sobą rozmawiać. Dlatego też, jeśli chcemy zwiększyć szanse na to, że nasz związek przetrwa, to powinniśmy postawić na dbałość o relacje z drugą stroną.

Związek się zmienia

Nigdy nie jest tak, że przez lata związek jest taki sam. Zmienia się zarówno on sam, jak i zmieniamy się my, a to oznacza, że również mamy wpływ na to, jaki jest nasz związek. Na początku kiedy jesteśmy na etapie zakochania, wszystko wydaje nam się wspaniałe, widzimy świat przez różowe okulary i nie dostrzegamy wad drugiej osoby.

Kolekcja erotycznych koszulek nocnych to prawdziwa uczta dla oczu!

Później kiedy to zakochanie mija, te wady będziemy widzieli, będzie pewnie dochodziło do tarć, bo zazwyczaj dwoje ludzi musi się do siebie dopasować. To właśnie w tym momencie niezwykle ważne będzie to jaką relację zbudowaliśmy, czy potrafimy ze sobą rozmawiać, czy potrafimy iść na kompromis. Im mocniejsze będą te relacje, tym większa będzie szansa na to, że wspólnie uda nam się przejść przez różne konflikty i nie zatracić tego, co w związku najważniejsze. Co więcej, inaczej będzie wyglądał związek kilkumiesięczny, a inaczej kilkuletni. Inaczej będzie w związku młodego małżeństwa, a inaczej będzie wyglądał związek tego samego małżeństwa po kilku latach, zwłaszcza jeśli pojawią się dzieci. To wszystko oznacza, że naprawdę musimy dostrzegać te zmiany w związku, rozmawiać o nich, na nowo określać jak ma on wyglądać. Wówczas będzie mniejsze zagrożenie, że coś nas zaskoczy i że niepostrzeżenie się od siebie oddalimy.

My też się zmieniamy

Oczywiście związek sam w sobie się zmienia, bo z biegiem lat już nie myślimy o tym, żeby zaimponować drugiej stronie – jak to ma miejsce na początku związku. Ale pokazujemy jacy jesteśmy naprawdę. Nie mniej, trzeba pamiętać jednak, że my także się zmieniamy, a to również będzie miało wpływ na nasz związek. Czegoś innego oczekujemy od życia kiedy mamy naście lat, czegoś innego gdy kończymy trzydzieści lat, a czegoś jeszcze innego w wieku pięćdziesięciu lat. Wówczas niezwykle ważne będzie to, aby tworzyć silną relację z drugą osobą, aby ciągle mimo tych naszych zmian, znajdować wspólne wartości, które będą sprawiały, że ten nasz związek będzie trwał. Im więcej będziemy o niego dbać, im więcej będziemy rozmawiać o naszych celach, im bardziej te cele będą zbieżne, tym większa będzie szansa, że nasz związek będzie należał do tych, które będą długotrwałe. Warto zobaczyć jakie mamy tutaj możliwości, przyjrzeć się różnym relacjom, zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze.

Trzeba też nauczyć się kompromisów, aby w związku było miejsce nie tylko dla nas, ale również dla drugiej osoby.

Kinga
News Reporter
Dumna matka dwójki dzieci. Z zawodu projektant wnętrz. Jej zainteresowania to wspinaczka wysokogórska. Chętnie jeździ rowerem. Lubi gotować - jej specjalność lazania z zapiekanymi ziemniakami. Czyta książki historyczne.