Czym charakteryzuje się związek z drugim człowiekiem?

Jak stworzyć związek idealny? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie wiele osób. Powstało zresztą na ten temat mnóstwo poradników, książek i artykułów, lecz jak do tej pory nie znalazł się nikt, kto miałby przepis na taki właśnie idealny związek. Wszystko to spowodowało, że coraz częściej słyszy się dziś, że nie ma po prostu związków idealnych. Jest w tym sporo prawdy, co jednak nie oznacza, że okazując zaangażowanie i wysiłek nie uda nam się stworzyć dobrego związku. Głównie dlatego warto wiedzieć, czym charakteryzuje się związek z drugim człowiekiem, albo czym powinien się charakteryzować. Wiele zależy od tego, o jakim rodzaju związku mówimy. Z reguły najczęściej chodzi jednak o stosunki między dwoma osobami, które dbają o siebie i kochają. Dla wielu z nich po jakimś czasie związek się jednak pod wieloma względami po prostu „wypala”.

Wtedy bardzo łatwo jest stracić wszystko to, co budowało się wcześniej – niekiedy przez lata – w sposób mozolny. Wszak stworzenie udanego związku (nie idealnego, bo tych nie ma) wymaga poświęcenia odpowiednio dużo czasu, ale również wysiłku i zaangażowania. Co jest więc najważniejsze w związku? Dobry związek charakteryzuje się przede wszystkim odpowiednią komunikacją. Mówi się, że umiejętność porozumienia się i słuchania się nawzajem to po prostu jedna z najważniejszych podstaw każdym związku.Szczere rozmowy, nie tylko o sprawach codziennych, ale również o uczuciach. Tylko to jest w stanie dać podwaliny pod udany związek, tym bardziej, że bez rozmów i bez odpowiedniej komunikacji trudno przecież odgadnąć problemy i pragnienia drugiej osoby. 
Jak stworzyć dobry związek z drugim człowiekiem?

Szczerość i otwartość w komunikacji to zresztą podstawa nie tylko każdego miłosnego związku, ale również stosunków pomiędzy partnerami w różnych dziedzinach życia, a więc zarówno w biznesie, jak i na przykład pomiędzy rodzeństwem czy w sporcie. Dobry związek charakteryzuje się więc nie tylko umiejętnością porozumiewanie się, ale również słuchania o swoich problemach.

Nieprawdą jest, że w udanych związkach nie dochodzi do kłótni – jest wręcz przeciwnie, one bardzo często są w związkach potrzebne, gdyż pozwalają oczyścić atmosferę i pracować nad tym, co nie działa. Ważne jest więc to, aby umieć również rozwiązywać spory i przy tym współpracować. Podstawą w stosunkach z drugim człowiekiem jest również szacunek, nie tylko dla drugiej osoby, ale również dla siebie. Tylko będąc szczęśliwymi jesteśmy w stanie podzielić się tą radością z innymi osobami. Warto również pracować więc nie tylko nad związkiem, lecz także nad samym sobą – dotyczy to naszych wad, zalet, oczekiwań czy wymagań wobec nas samych. Ważne jest również, aby zdać sobie sprawę, że każdy z nas popełnia błędy. Wszystko to powinno pozwolić nam stworzyć dobry związek z drugim człowiekiem, który opiera się przede wszystkim na takich wartościach jak wzajemny szacunek, lojalność, troska o siebie nawzajem czy wreszcie zaufanie. W przeciwnym razie może okazać, że wszystkie nasze związki nie trwają długo, a dobre stosunki z drugim człowiekiem to coś, co nas po prostu przerasta.

Kinga
News Reporter
Dumna matka dwójki dzieci. Z zawodu projektant wnętrz. Jej zainteresowania to wspinaczka wysokogórska. Chętnie jeździ rowerem. Lubi gotować - jej specjalność lazania z zapiekanymi ziemniakami. Czyta książki historyczne.