Mleczna płukanka

Mleko jest bardzo uniwersalnym produktem, zwłaszcza jeżeli chodzi o jego zastosowanie w kosmetologii. Ma wiele właściwości pielęgnacyjnych, jest bardzo odżywcze i nawilżające. Dlatego też bardzo często mleko jest jednym z podstawowych składników kosmetyków zarówno do ciała jak i do włosów. Najczęściej w składach kosmetyków można spotkać się z proteinami mleka. Jednak żeby czerpać z dobrodziejstw tego produktu wcale nie trzeba kupować drogeryjnych kosmetyków. Możesz bowiem samodzielnie przygotować produkt pielęgnacyjny, np.

mleczną płukankę do włosów. Będziesz potrzebowała około pół litra zimnej wody, najlepiej mineralnej lub przegotowanej. Dodaj do niej około 3/4 mleka. Tak przygotowaną płukanką spłucz włosy po umyciu lub zamocz je w misce z tą właśnie płukanką na kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund. Dzięki temu zabiegowi włosy będę odżywione, gładsze i bardziej elastyczny. Płukanka ta może jednak nie sprawdzić się w przypadku włosów wysokoporowatych, czyli zazwyczaj tych kręconych i falowanych.

olejowanie włosów rozjaśnianych
Kinga
News Reporter
Dumna matka dwójki dzieci. Z zawodu projektant wnętrz. Jej zainteresowania to wspinaczka wysokogórska. Chętnie jeździ rowerem. Lubi gotować - jej specjalność lazania z zapiekanymi ziemniakami. Czyta książki historyczne.