Jak polepszyć stan włosów? Kosmetyki – naturalne sposoby.

W dzisiejszym świecie uroda nie pozostaje bez znaczenia. Efekt aureoli, czyli nadawania pozytywnych cech osobom uchodzącym za atrakcyjne – działa bardzo skutecznie. Elementem urody są nasze włosy, dlatego o nie dbamy i chcemy by wyglądały dobrze. Szczególna wagę do nich przywiązują panie. Przez wiele lat rynek kosmetyków i usługi fryzjerskie były nastawione głównie na spełnianie potrzeb płci pięknej. Trend ten ulega zmianie, ponieważ coraz więcej mężczyzn pragnie szczycić się idealną fryzurą. Niestety, choć w dziedzinie pielęgnacji ciągle posuwamy się na przód, nadal istnieją czynniki psujące kondycje kosmyków. Należy z nimi walczyć. Sprawdzają się w tym starcu nie tylko naturalne metody, lecz także kosmetyki chemiczne. Zwolennicy jednych i drugich mają zawsze pod ręką szereg argumentów przemawiających za ich stosowaniem. Dlatego omówmy oba spojrzenia na te kwestie.

Kosmetyki naturalne dla ładniejszych włosów

Stosowanie oleju kokosowego, a także szamponów pozbawionych sztucznych parabenów – pozytywnie wpływa na strukturę włosa oraz jego wygląd. Już po pierwszym myciu czupryny z użyciem naturalnego szamponu poprawia ich wygląd oraz strukturę. Jest to zauważalne nie tylko na pierwszy rzut oka, ale przede wszystkim w dotyku. Warto też sięgać po olejki pozyskiwane z roślin bez chemicznej ingerencji. Mimo, że ich zakup nie należy do wydatków małej rang, to z pewnością poprawią one wygląd i strukturę włosa. Okazują się wyjątkowo praktyczne podczas rozczesywania długich i mających tendencje do plątania pasm.

Czasem zamiast obcinać fryzurę, wystarczy nauczyć się odpowiedniej pielęgnacji. Zastosowanie na włosy kosmetyków chemicznych, choć może je osłabić to przynosi natychmiastowy efekt. Niestety nie jest on zawsze długotrwały. Wszystko zależy głównie od składu kosmetyku, a także odpowiednim jego dobraniu do typu włosów. Najlepiej zapytać o poradę w kwestii wyboru odżywki, maski oraz szamponu specjalistów – fryzjera lub kosmetologa. Warto sięgać także po domowe sposoby na piękne włosy. Dobrze sprawdza się odżywka zrobiona z jajek i oliwy. Doskonale nawilża włosy. Sprawdzi się przy zniszczonych i mocno wysuszonych pasmach. Również lubiany i popularny trunek – piwo odżywia końcówki i cebulki włosów. Stworzenie odżywki z jego użyciem przynosi spektakularne efekty. Warto od czasu do czasu skorzystać z zawartości lodówki i wykorzystać ją w ramach domowego salonu fryzjerskiego. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale jednocześnie polepszymy osłabioną przez stosowane każdego dnia środki chemiczne. Piękno fryzur naszych babć i prababć tkwiło nie w ilości wizyt odbytych u fryzjera, ale w wykorzystaniu darów natury. Należy również starać się unikać zbyt silnych ingerencji w strukturę włosa. Częste prostowanie lub kręcenie pasm, a także farbowanie i rozjaśnianie osłabia je. Troszcząc się o ich jak najlepszą kondycje lepiej wybierać jak najmniej inwazyjne zabiegi.

test na porowatość włosów
Kinga
News Reporter
Dumna matka dwójki dzieci. Z zawodu projektant wnętrz. Jej zainteresowania to wspinaczka wysokogórska. Chętnie jeździ rowerem. Lubi gotować - jej specjalność lazania z zapiekanymi ziemniakami. Czyta książki historyczne.