Uniwersalność systemu
IT

System uniwersalny to taki, który zbudowany jest na zasadzie prostych i uniwersalnych modłów oraz wykorzystuje parametryczne oprogramowanie. Dzięki temu jest on wykorzystywany w wielu dziedzinach przez szerokie pasmo odbiorców.

Oprogramowanie systemu uniwersalnego opracowane zostało przez wyspecjalizowaną w produkcji oprogramowania firmę. Najczęściej spotykanym nowoczesnym systemem uniwersalnym jest oprogramowanie wyspecjalizowane w produkcji szerokopasmowej ale również w mniejszych firmach, gdzie produkcja dopiero się rozwija.

Mogą to być zarówno firmy produkujące wszelkiego rodzaju sprzęt komputerowy, oprogramowanie, a nawet zabawki dla dzieci. Z tego typu systemów korzystają również uczelnie wyższe oraz szkoły średnie.

Systemy uniwersalne typu SOPS, PICS, DMS oraz IMS wykorzystywane są przed duże przedsiębiorstwa szukające prostych rozwiązań informatycznych. Używa się ich zarówno do sterowania procesami technologicznymi jak i projektowania inżynierskiego.

Niektóre typy systemów znalazły zastosowaniu w firmach specjalizujących się w zarządzaniu.

www.12blot.pl