Ewolucja systemów informatycznych
IT 

Początki systemów informatycznych sięgają lat 60’ XIX wieku. Początkowo służyły one tylko ewidencji transakcji przeprowadzanych na co dzień, ale i nie tylko. Służyły również do obsługiwania dużych transakcji przy których człowiek mógłby mieć problemy z obliczeniami oraz podsumowaniem operacji.

Od lat zapobiegały popełnieniu błędów oraz poprawiały rzetelność transakcji. Z biegiem czasu systemy te były ulepszane tak, aby nie popełniać błędów wcale. Wkrótce po wprowadzeniu systemów typu SET wprowadzono systemy informacyjno-decyzyjne.

Ich działanie polegało na zbieraniu danych, a następnie analizowaniu ich tak, aby przewidzieć błędy, które mógłby popełnić człowiek. Były one niestety zawodne, ponieważ zebranie wymaganych danych, a następnie przeanalizowanie ich trwało zbyt długo. Wprowadzono więc następcę, czyli systemy wspomagania decyzji.

Była to udoskonalona wersja systemów informacyjno-decyzyjnych, a więc czas analizowania danych znacznie uległ skróceniu. Dzięki nowemu systemowi wiele transakcji przebiegło pomyślnie.

Kinga
News Reporter
Dumna matka dwójki dzieci. Z zawodu projektant wnętrz. Jej zainteresowania to wspinaczka wysokogórska. Chętnie jeździ rowerem. Lubi gotować - jej specjalność lazania z zapiekanymi ziemniakami. Czyta książki historyczne.