ECKumInstytucja podległa
Ełckiemu Centrum Kultury

oraz Urzędowi Miasta Ełku.

W okresie wakacyjnym sekretariat czynny w godz. 8.00-16.00

NAUKA GRY NA GITARZE -  nauka gry na gitarze akustycznej dla początkujących i za­awansowanych. Zajęcia gry na gitarze mają charakter etapowy. Zaczynamy od absolutnych podstaw, do których zalicza się:

  • Wiedzę teoretyczną o budowie gitary
  • Budowę podstawowych akordów
  • Podstawowe rodzaje sposobów wydobycia dźwięku
  • Strojenie gitary

Po opanowaniu powyższych elementów przechodzimy do nauki pierwszych piosenek. W między czasie opanowujemy akordy barre. Uczymy się także grania prostych linii melodycz­nych, np. kolęd, znanych motywów filmowych itp. Na zajęciach stosujemy metodę percepcyjną. Naszym narzędziem pracy jest  słuch i rytm. Stosujemy ćwiczenia gitarowe usprawniające zdolności słuchowo – rytmiczne.  Podczas zajęć będzie można nauczyć się gry akordowej na gitarze klasycznej oraz akustycznej.

(grupa wiekowa: 8+, 15+) 

Zajęcia prowadzi:

PAWEŁ BORZEŃSKI
Absolwent edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Songwriter, gitarzysta. Aktualnie nauczyciel muzyki w szkołach podstawowych, a także instruktor nauki gry na gitarze oraz śpiewu w Szkole Artystycznej w Ełku. Zajmuje się piosenką autorską. Występuje z recitalami autor­skimi (grał m.in. w: Olsztynie, Warszawie, Szczyt­nie, Ełku, Lidzbarku Warmińskim, Halle) oraz na fe­stiwalach piosenki autorskiej i poetyckiej. Laureat III na­grody podczas XII Ogólnopolskiej Giełdy Pio­senki Poetyckiej „Wieczorne Nastroje” w Kwidzynie (2008). Ponadto praktykuje turystykę rowerową oraz podróże na tzw. „autostop’.
Nagrody:
- Laureat III Nagrody XII Ogólnopolskiej Giełdy Piosenki Poetyckiej ,,Wieczorne Nastroje” w Kwidzynie
Udział w na festiwalu Piosenki  Innej w  Lubawie.

Zobacz grafik zajęć.

Grafik Zajęć 2013/2014

Zapoznaj się z rozkładem naszych zajęć

Zobacz kiedy, o której i w jakiej sali odbywają się zajęcia Twoje lub Twojego dziecka..

Zobacz grafik

Zajęcia:

TEATRALNE

Teatr "Kamienica 21", Warsztaty Teatralne, ...

teatr

Zobacz szczegółowo...

MUZYCZNE

Studio Piosenki, Nauka Gry na Gitarze, Zabawa z Piosenką

spiew

Zobacz szczegółowo...

PLASTYCZNE

Studio Malarstwa i Rysunku, ceramika...

plastyka

Zobacz szczegółowo...

TANECZNE

HIP-HOP,  Balet, Zumba...

break dancer

Zobacz szczegółowo...

 

FOTO-VIDEO

Warsztaty fotograficzne - różne grupy wiekowe

foto

Zobacz szczegółowo...

Galeria fotografii

Warte uwagi

kino eck 250
bilety 250
eck 250